Forklift Ehliyeti Fiyatları 2018

İş Makinesi operatatörlük belgesi kurs ücretleri

Forklift Ehliyeti Kurs ücretleri için 0212 641 92 94 nolu telefonumuzu arayabilirsiniz.

Forklift Ehliyeti Fiyatı

Forklift Ehliyeti ne kadar?

Forklift Ehliyeti ücreti ne kadar sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Öncelikle forklift ehliyeti alan kursiyerlerin anlaştıkları kurs dışında da bir takım masrafları olmaktadır. Bu masraflara detaylı bir biçimde ele alacağız. Eğitim alacağı kursa ödenecek ücret için 2018 yılı itibari ile herhangi bir taban fiyat düzenlemesi getirilmemiştir. Yani forklift ehliyeti ücretleri her ilde hatta her ilçede farklılık olabilir. Kursa ödenecek ücretin dışında sağlık raporu, sabıka kaydı, resim ve emniyete ödenecek ücretleri sizin için tablo halinde aşağıda düzenledik.

Forklift Ehliyeti Maliyeti

  • Sağlık rapor ücreti: 30 TL. ile 60 TL. arasında değişiyor.
  • Sınav harcı: 2019 yılı harç ücreti 100 TL.
  • Belgenizi Ehliyete Dönüştürmek İsterseniz: 827 TL. Harç 134 TL kart masrafınız olacaktır. Not: Trafiğe çıkmayacak olan iş makineleri ehliyete işletilmesine gerek yoktur.
  • Forklift ehliyeti kurs ücreti: Kurs ücreti için yukarıda bahsettiğimiz gibi bir taban fiyatı bulunmadığı için kursu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Forklift Ehliyet fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız

İş makineleri türü olarak karşımıza 50 den fazla makine çıkmaktadır. Peki alacağım operatörlük belgesi hangi makineyi kullanır diye soru soracaksınız. Bu sorunun yanıtı oldukça basittir. Şöyle ki hangi iş makinesini kullanıyorsanız o makinenin operatörlük belgesini alacaksınız. Forklift kullanıyorsanız “forklift ehliyeti“, vinç kullanıyorsanız “vinç operatörlük belgesi”, ekskavatör kullanıyorsanız “ekskavatör ehliyeti” almanız gerekmektedir. 2918 sayılı Trafik Kanununa göre alınan operatörlük belgeleri kullanacağınız makineye göre alınır. Ancak birde trafiğe çıkmayan iş makineleri bulunmaktadır. Bu makineler için kullandığı makine türüne göre operatörlük belgesi alınması yeterli olacaktır. Yani operatör belgesini ehliyete dönüştürmesine gerek bulunmamaktadır. Trafiğe çıkmayan iş makinesi denetimleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kurumlarına aittir. Trafiğe çıkan iş makinelerinin denetimleri ise Trafik Polisi ve Jandarmaya aittir.