VİNÇ EHLİYETİ

Vinç Türü İş Makineleri Operatörlük Belgesi

Vinç Nedir?

Vinç türü iş makinelerinin ortak özelliği bir malzeme yada yükü yukarıdan alıp, tekrar yukarıdan bir başka yere sevk eden bir makine türüdür.

Vinç Ehliyet Türleri

Kurumumuzda vinç operatörü belgesi olarak Tavan Vinci, Kaldırma, Taşıma Raylı Sistem Köprülü Vinci, Kamyon Üstü Mobil (HİAP) ve Kule vinci Operatör belgeleri verilmektedir.

Vinç Operatörlük Ehliyetini Nasıl Alabilirim?

Vinç ehliyetini 18 yaşını dolduran, herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan, ilgili yönetmelikte belirtilen suçlardan hüküm giymeyen ve en az ilk okul mezunu olan herkes bunun eğitimini alarak vinç ehliyetine sahip olabilir.

Vinç Türleri

Günümüzde teknolojinin ve sanayinin gelişmesi ile birlikte bazı standart iş makinelerine farklı özellikler eklenmiştir. Bunlara örnek olarak kule vincini gösterebiliriz. Kule vinçleri son çeyrek asırdır yüksek katlı bina inşaatlarında son derece önemli bir öneme sahip olmuştur. Buna bir başka örnek olarak tavan vinçlerini gösterebiliriz. Büyük iş yerlerinde yada fabrikalarda büyük bir malzemenin montajı yapılmak üzere bir başka malzemenin yanına götürmek için insan gücü yeterli olmayabilmektedir. Bunun için son yıllarda tavan vinçlerini fabrikalar çok tercih etmektedirler. Bunun gibi bir çok vinç türünü örnek gösterebiliriz.

Vinç Eğitiminin amacı

Türk Milli Eğitimi’ nin genel amaç ve temel ilkelerine uygun olarak İş Makinesini tanıtarak kullanımını öğretmek.Meydana gelebilecek arızaların operatörce giderilmesini sağlayıcı basit arıza tekniklerini öğreterek beceri kazandırmaktır.

Tavan Vinci Ehliyeti

İş Makinası Ehliyeti

Forklift Ehliyeti Fiyatı